Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Komunitná záhrada pre seniorov. Aj slnko lieči …

Informácie o spracovaní osobných údajov

Komunitná záhrada pre seniorov. Aj slnko lieči …

Cieľom projektu je vytvoriť pestrofarebný život v zrelom veku. Ponúknuť klientom také aktivity, ktoré im skvalitnia život, potenciu ich tvorivosť a podporia sociálnu integráciu.

1 hlas

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Nákup náradia, vyvýšené zákony, substrát, kosačku

Aj slnko lieči…

Domov seniorov VIVA, n.o.je zariadenie pre seniorov, ktoré poskytuje celoročný pobyt a odbornú starostlivosť. Svoje brány otvoril v januári 2024. Nové zariadenie pod majestátny spišským hradom, poskytuje ubytovanie v dvojlôžkových izbách pre 12 klientov. Cieľom zariadenia je vytvoriť pre klientov prostredie, ktoré budú nazývať svojím domovom, s fyzickým a emociálnym komfortom každého jednotlivca. Aktivity sú srdcom komunity. Domov seniorov Viva ponúka svojím klientom rozmanité možnosti, ktoré podporujú ich kvalitný život, tvorivosť asociálnu integráciu. Každý deň môže byť naplnený radosťou a novými zážitkami. Domov seniorov Viva je obklopený veľkou záhradou, v ktorej je umiestnený altánok. Ubytovacie zariadenie je koncipované tak, že z každej izby je možnosť vyjsť priamo do záhrady, takže aj imobilný klienti si môžu užívať pobyt vonku na terase, v záhrade, bez prekážok. Mobilným klientom chceme ponúknuť aktívny oddych v záhrade. Plánujeme vybudovať vyvýšené zákony na pestovanie bylín, vysadiť ovocné stromy a kríky. Čerstvé ovocie, ktoré si klient odtrhne prinesie potešenie nielen jazyku. Pre realizáciu projektu potrebujeme nakúpiť náradie - motyky, hrable, rýľ, vyvýšené záhony a substrát pre vytvorenie záhonov, kosačku na vykášanie trávnika. Brána Domova seniorov Viva je otvorená pre nové začiatky, pre vytvorenie skutočného domova so všetkým čo k tomu patrí. Snahou Domova seniorov Viva je zabezpečiť klientom život v kontexte ich kultúrneho, duchovného a hodnotového prežívania, v súlade s ich očakávaniami a záujmami. Komunitná záhrada bude priestorom pre aktívny oddych, pre napĺňanie osobných ambícií jedincov aj komunity. Plánujeme pravidelné stretávanie sa klientov s deťmi a mládežou. Práve záhrada bude tým správnym miestom pre pravidelné aktivity mladých aj starších. Starší pookrejú a mladí okúsia rozmanitosť života, inakosť života. Výchova k tolerancii začína v detstve. Ale nikdy nie je neskoro začať…

Mohlo by sa
vám páčiť

Podpora pohybovej aktivity a mobility seniorov

MotMed pohybového trénera a rebriny zlepšia mobilitu seniorov, posilnia svaly azvýšia celkovú kvakitu života a pocit samostatnosti.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Teplo domova

SED Horné Saliby je zariadenie pre seniorov s kapacitou 20 prijímateľov, založené bolo v roku 1996, od vtedy nepretržite poskytuje sociálnu službu osobám s odkázanosťou.

Dočítať sa viac

1 hlas

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt