Najčastejšie otázky

Pre občianske združenia
a neziskové organizácie

Do projektu Pošli dobro ďalej sa môže zapojiť občianske združenie alebo nezisková organizácia, ktorá je oficiálne registrovaná v registri občianskych združení alebo neziskových organizácii ministerstva vnútra SR. Akceptujeme však aj oficiálne registrovaný dobrovoľnícky projekt.
Prihlásiť sa môže jednotlivec, ak má zriadené občianske združenie alebo sa môže uchádzať o finančnú pomoc cez výzvu realizovanú cez dobročinnú organizáciu ako napr. Ľudia ľudom.
Registráciu je možné vyplniť na stránke: www.poslidobrodalej.sk/registracia. Je veľmi dôležité vyplniť správne kontaktné údaje, skontrolovať si text, nakoľko ho zverejňujeme v profile organizácie bez úpravy. Popis projektu by mal obsahovať informácie, prečo by mala hlasujúca verejnosť podporiť práve tento konkrétny projekt. Po vyplnení registračného formulára, je tento doručený administrátorovi, ktorý skontroluje pravdivosť uvedených údajov a pripraví profil na zverejnenie k najbližšiemu možnému termínu. Ak sú údaje neúplné alebo chybné, kontaktuje administrátor žiadateľa emailom.
V takomto prípade nám prosím pošlite na emailovú adresu: marketing@wuestenrot.sk svoj kontakt a všetky potrebné informácie podľa jednotlivých polí registračného formulára a my registráciu spracujeme za vás.
V takomto prípade nám taktiež prosím pošlite na emailovú adresu: marketing@wuestenrot.sk svoj kontakt a informácie, údaje či fotografie, ktoré si želáte upraviť alebo doplniť. Úpravu zrealizujeme v čo možno najkratšom čase.
Projekt je rozdelený do 4 kôl. Každé kolo trvá 3 mesiace. Registráciu je možné poslať vždy k poslednému dňu konkrétneho kola tzn. do 31.3.2024, do 30.6.2024, do 30.9.2024 a do 31.12.2024. Následne je NO/OZ zverejnená k prvému nasledujúcemu pracovnému dňu tzn. zverejnené sú k 2.4.2024, k 1.7.2024, k 1.10.2024 a k 2.1.2025.
Prvé tri NO/OZ, ktoré získajú v danom kole najviac hlasov v projekte končia. Ostatné plynule prechádzajú do ďalšieho kola. Takto docielime, že podporu vždy získa iná organizácia.
Ku koncu každého kola sa vyhlásia traja víťazi, ktorí získali najviac hlasov verejnosti a ostatné organizácie, tie ktoré pokračujú, ale aj tie, ktoré pribudli ako nové, začínajú odznova s nulovým počtom hlasov. Hlasy, ktoré si OZ/NO vyzbierala v predchádzajúcom hlasovaní sa jej vždy k polnoci posledného dňa daného kola vynulujú. Je pre nás veľmi dôležité, aby mali všetky organizácie rovnakú šancu uspieť.
Radi Vám poskytneme náš digitálny priestor. Prostredníctvom našich sociálnych sietí prezdieľame Váš príspevok / príbeh týkajúci sa projektu na našom verejnom instagramovom účte Wüstenrot Slovensko, aby sme dobro ešte viac rozšírili do všetkých kútov Slovenska. Do príspevku nás môžete pozvať aj ako spolupracovníka.

Pripravili sme pre Vás podrobný manuál, ktorý slúži na zjednodušenie pridávania príbehov a príspevkov s označením @wuestnerotslovensko a Pošli dobro ďalej. Nájdete ho pod linkom www.poslidobrodalej.sk/podpora.
Hlasovať je možné iba raz za jedno kolo (raz za 3 mesiace) z jednej emailovej adresy. Opäť môže váš podporovateľ hlasovať až v ďalšom kole.
Stačí nám zaslať informáciu emailom na adresu: marketing@wuestenrot.sk, uviesť názov organizácie a administrátor organizáciu vyradí a vymaže zo stránky k najbližšiemu pracovnému dňu. Nie je potrebné uvádzať dôvod, účasť v projekte je dobrovoľná. Je však výbornou cestou, ako posilniť povedomie a vašej NO/OZ a získať tak nových podporovateľov.
V každom kole tzn. raz za 3 mesiace prvé tri organizácie s najvyšším počtom hlasov získajú finančnú podporu a to nasledovne: OZ/NO s najvyšším počtom hlasov na prvom mieste získa 3000 €, druhé 2000 € a tretie 1000 €.
Ak bude vaše OZ/NO v prvej trojici organizácii, ktoré získali najviac hlasov verejnosti, zašleme vám emailom návrh darovacej zmluvy, na základe ktorej, samozrejme po obojstrannom odsúhlasení, je možné zrealizovať prevod financií na účet vo forme daru. Je aj možnosť po dohode preplatiť úhradu faktúry za tovary alebo služby do výšky finančnej podpory zodpovedajúcej hodnote výhry (prvé miesto 3000 €, druhé miesto 2000 €, tretie miesto 1000 €).
Nie je povinnosťou dokladovať, na aký účel ste finančnú podporu využili, ale je to veľmi pekné gesto a prejav úcty voči tým, ktorí vám svoj hlas venovali. Preto to určite odporúčame a veľmi radi vám opäť poskytneme nás digitálny priestor. Zároveň takto môžete získať aj ďalším nových podporovateľov, ktorí ocenia vašu prácu.
Samozrejme môžete, naším cieľom je, aby sa finančná podpora dostala tam, kde je to potrebné.
Je mimoriadne náročné vybrať si z množstva ušľachtilých cieľov a dôvodov, práve preto je našim želaním, aby mali všetky OZ/NO rovnakú šancu. Finančnú podporu takto získajú tie, ktorých dôvody a ciele oslovia najviac ľudí.

Pre hlasujúcu verejnosť

Hlasovať je možné iba raz za jedno kolo (raz za 3 mesiace) z jednej emailovej adresy. Opäť môžete hlasovať až v ďalšom kole.
Hlasovanie je jednoduché, vyberiete si organizáciu, za ktorú chcete hlasovať a kliknete na možnosť HLASOVAŤ. Vpíšete svoje meno, priezvisko a emailovú adresu, tú si prosím skontrolujte, pretože na ňu vám bude doručený email, prostredníctvom ktorého potvrdíte svoj hlas. Odporúčame zakliknúť možnosť súhlasu so súťažou, aby sme vás mohli zaradiť do žrebovania o vecné ceny. Následne zadáte ODOSLAŤ a po krátkom čase by vám mal byť na emailovú adresu, ktorú ste zadali vo formulári doručený email, v ktorom potvrdíte svoju voľbu a hlas sa pripočíta organizácii, ktorej ste ho venovali. Ak by sa tak nestalo, napíšte nám na emailovú adresu: marketing@wuestenrot.sk svoj kontakt a OZ/NO, za ktoré ste si želali hlasovať.
Každý mesiac žrebujeme jedného výhercu zo zoznamu hlasujúcich. Výhrou je darčekový balíček praktických a milých drobností, ktoré vám isto spravia radosť. V balíčku nájdete napríklad ekologickú nákupnú tašku s motívom srdca, dámske zrkadielko, odznak, prívesok na kľúče, sviečku a iné drobnosti. A samozrejme samotnou odmenou je aj to, že ste spravili dobrý skutok a pomohli tak organizácii svojmu srdcu blízkej získať potrebnú finančnú podporu.
Ak sa organizácia, za ktorú ste hlasovali nedostane do prvej trojice a nezíska finančnú podporu, môžete za ňu opäť zahlasovať v ďalšom kole a pomoc jej získať viac hlasov napríklad zdieľaním na svojich sociálnych sieťach alebo pozvať svojim priateľov a známych, aby pridali svoj hlas.
Budeme radi, ak pozvete OZ/NO, ktoré by ste radi podporili do projektu Pošli dobro ďalej. Zaregistrovať sa môžu prostredníctvom formulára na stránke www.poslidobrodalej.sk/registracia. Viac informácii k registrácii nájdete v našich odpovediach vyššie.
Ak sa vám nedarí odoslať svoj hlas, skúste to opäť neskôr a odporúčame cez počítač. Ak by problém naďalej trval, napíšte nám prosím na emailovú adresu: marketing@wuestenrot.sk, za ktoré OZ/NO ste si želali zahlasovať a my už sa postaráme, aby váš hlas dostala.