Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: ŠK JUVENTA Bratislava - Lepšie tréningové podmienky

Informácie o spracovaní osobných údajov

ŠK JUVENTA Bratislava - Lepšie tréningové podmienky

Športový klub JUVENTA Bratislava zabezpečuje športovú prípravu detí a mládeže v oblasti modernej gymnastiky a tanca v súťažnej forme na najvyššej úrovni.

203 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Nákup gymnastického koberca

ŠK JUVENTA Bratislava

Športový klub JUVENTA Bratislava vznikol pred takmer 13 rokmi. Naša činnosť je zameraná na športovú prípravu detí a mládeže v oblasti modernej gymnastiky a tanca v súťažnej forme na najvyššej úrovni. Sme riadne registrovaným klubom Slovenskej gymnastickej federácie a zároveň aj Slovenského zväzu tanečných športov. Zabezpečujeme pravidelnú prípravu 2-5 krát týždenne pre jednotlivé tréningové skupiny vytvorené podľa veku, výkonnosti a zamerania detí. Momentálne pod naším vedením trénuje cca 150 členov vo veku 4-23 rokov. Medzi gymnastkami sú to pretekárky A, B aj C programu (výkonnostné úrovne) a zároveň aj členky reprezentačných výberov SR Slovenskej gymnastickej federácie. Medzi tanečníkmi zase pretekári detskej, juniorskej a hlavnej vekovej kategórie s reprezentačnými skúsenosťami a medailovými umiestneniami z Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta. Naša činnosť a úspechy detí sú publikované a k nahliadnutiu na našich sociálnych sieťach: www.facebook.com/juventa.bratislava www.instagram.com/juventa.bratislava

Lepšie tréningové podmienky

Momentálne sa snažíme popasovať s najnepriaznivejšou finančnou situáciou od vzniku. Náklady na realizáciu tréningov sa od pandémie postupne zvyšujú, minulú sezónu ich zdvihla energetická kríza a túto sezónu zase inflácia. Všetky príjmy klubu (príspevky rodičov, 2% dane, dotácie a granty súkromných firiem) aktuálne smerujú na pokrytie prevádzkových nákladov klubu, prevažne na prenájom tréningových priestorov. Preto klub aktuálne nemá financie na výmenu gymnastických kobercov, ktoré sa za roky nášho fungovania už značne opotrebovali. Niektoré koberce majú už viac ako 10 rokov a sú používané takmer denne. Gymnastické koberce sú nevyhnutnou potrebou pre realizáciu tréningov a tiež pri organizovaní gymnastických súťaží, ktoré zvykneme organizovať či už z vlastnej iniciatívy alebo z poverenia Slovenskej gymnastickej federácie. Koberce sú veľmi dôležité aj zo zdravotného hľadiska, aby si deti neničili kolená a kĺby. Projektom sa snažíme získať finančné prostriedky na nákup gymnastického koberca a zlepšiť tak tréningové podmienky. Čím lepšie podmienky na trénovanie budú deti mať, tým lepšie výkony budú podávať, a budú motivované do ďalších výkonov.

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt