Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Podpora rodičov po strate dieťatka

Informácie o spracovaní osobných údajov

Podpora rodičov po strate dieťatka

Tvoríme sieť podpory pre tých, ktorí prišli o svoje dieťatko v období tehotenstva, počas pôrodu či krátko po ňom.

138 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

bezplatná psychologická podpora, spomienkové balíčky pre rodičov po strate

Podpora rodičov po strate dieťatka

Zabezpečíme dostatok spomienkových balíčkov a informačných materiálov na spolupracujúce gynekologicko-pôrodnícke a neonatologické oddelenia. Spomienkové balíčky sú v zahraničí bežnou súčasťou dobrej praxe. Rodičov dokážu láskavo sprevádzať procesom smútenia a pomáhajú im začleniť spomienky na ich dieťatko fo ich životného príbehu. Balíčky obsahujú informačný leták, priestor na slová pre dieťatko, spomienkový zápisník, sviečku z prírodného vosku, esenciálny olej, bylinkový čaj, semienka nezábudiek, sadu na odtlačky nožičiek a ampulku na uchovanie vláskov. Tieto balíčky distribuujeme do slovenských nemocníc od leta 2023 a máme viacero skúseností od rodičov i personálu, že ho vnímajú ako veľmi nápomocný nástroj vo všetkom tom náročnom, čo prežívajú. Rady by sme zabezpečili udržateľnú dodávku balíčkov do zdravotníckych zariadení po celom Slovensku. Ďalej z finančných prostriedkov zabezpečíme pre rodičov po strate či smrti dieťatka 4 bezplatné psychologické konzultácie. Finančná i lokálna nedostupnosť psychologickej/psychoterapeutickej podpory môže byť pre osirelých rodičov prekážkou. Preto sa usilujeme vytvoriť zdroje, ktoré by nám umožnili poskytnúť psychologické konzultácie pre rodičov zdarma.

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt