Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Deti bez návodu - dobrovoľnícky program

Informácie o spracovaní osobných údajov

Deti bez návodu - dobrovoľnícky program

Unikátny dobrovoľnícky program poskytne vyškolených dobrovoľníkov do rodín s dieťaťom s Aspergerovým syndrómom a autizmom.

6 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

nábor a školenie dobrovoľníkov, koordinácia a supervízia

Deti bez návodu- dobrovoľnícky program

Starostlivosť o deti s Aspergerovým syndrómom je veľmi náročná. Náš dobrovoľnícky program má za cieľ venovať sa deťom na spektre autizmu v jednorodičovských rodinách, ktoré sú vystavené ešte väčšej záťaži. V našom programe vyškolení dobrovoľníci venujú svoj čas dieťaťu alebo teenagerovi priamo v rodinnom prostredí so zameraním na jeho vlastné špeciálne záujmy. Trávenie voľného času založené na špeciálnych záujmoch detí na spektre je pre tieto deti výnimočným zážitkom, ktorý im umožní zažívať prijatie zo strany dobrovoľníka a nenahraditeľný pocit odozvy na ich záujmy, ktorý im v bežnom živote chýba. Ich rovesníci im nerozumejú a rodičia nemajú kapacity sa im do takej hĺbky venovať. Často sa pre tieto deti ich špeciálne záujmy stávajú aj základom pre budúce uplatnenie v pracovnom živote. Program tiež umožní rodičom regeneráciu síl a podporu pre ich ďalšiu starostlivosť o dieťa.

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt