Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Tábor pre deti s autizmom

Informácie o spracovaní osobných údajov

Tábor pre deti s autizmom

V meste Ružomberok chcem zorganizovať prímestský tábor pre deti s autizmom počas letných prázdnin,

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

3 800 EUR Organizácia tábora (prenájom priestorov, materiály, strava, vstupné a pod.)

Tábor pre deti s autizmom

V meste Ružomberok žije mnoho deti s poruchou autistického spektra. Nachádza sa tu špeciálna škôlka, špeciálna škola, otvára sa tu špeciálna trieda v rámci bežnej základnej školy, takže detí je skutočne mnoho. Medzi ne patrí aj naše dieťa, s ktorým pracujeme pod vedením odborníčok a terapeutiek. Každé leto trávime niekoľko týždňov so synom na terapeutických táboroch v našom centre v Bratislave. O deti sa tam stará tím skúsených terapeutiek, deti pracujú na konkrétnych cieľoch a skutočne spájajú príjemné s užitočným. Túto skvelú vec by sme radi priniesli aj do nášho mesta a spravili tak zmysluplný program pre viacero detí s podobným osudom, ktoré nemajú také možnosti. Organizáciou tábora chceme odbremeniť rodičov a zabaviť deti. Chceme vytvoriť zmysluplný priestor pre ich trávenie voľného času počas leta. Pre tieto deti neexistujú v Ružomberku žiadne možnosti trávenia voľného času tak, že tam nemusí byť prítomný rodič a o dieťa je profesionálne postarané. Tábor chceme organizovať v dvoch turnusoch. Každý turnus pre 6 detí s vedením 3 špecializovaných lektoriek so skúsenosťami s prácou s deťmi s autizmom. Počas tábora chceme zabezpečiť program, stravu aj výlety. Tábor bude v dopoludňajších hodinách. Prebiehať bude od 5.8-9.8 a 12.8-16.8.2024 v čase od 8:00-13:30. Program tábora bude pozostávať s terapeutických sedení, organizovaných spoločných činností, arte a kanis terapeutických sedení, cvičení so zameraním na senzorickú integráciu a spoločných výletov (aquapark Gothal, hrad Likava) Záujem o organizáciu tábora pociťujeme veľký a to najmä zo strany rodičov. Náklady na organizáciu odhadujeme vo výške 3800 EUR (časť týchto nákladov pokryje poplatok za tábor zo strany rodičov - 2000 EUR) zvyšok cca 1800 EUR by sme potrebovali pokryť grantom.

Mohlo by sa
vám páčiť

detský kútik pre deti s poruchou autistického spektra

Keďže detský kútik je v štádiu rekonštrukcie a sú spojené s ním veľké finančné výdavky rozhodli sme sa poprosiť nadáciu o pomoc.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Červený nos

Naším hlavným poslaním je už 20 rokov prostredníctvom klaunského umenia prinášať radosť a smiech deťom do nemocníc a seniorom do seniorských zariadení po celom Slovensku.

Dočítať sa viac

1 hlas

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt