Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Reťazenie pomoci

Informácie o spracovaní osobných údajov

Reťazenie pomoci

V NÚRCH-u sú hospitalizovaní pacienti s ochoreniami pohybového aparátu. Tvorením, maľovaním , si precvičujú jemnú motoriku, odpútajú sa od bolesti a zároveň potešia obdarovaných.

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

zakúpenie vlny,priadze,obrazov na maľovanie,pomôco,pracovný stôl so stoličkami

Reťazenie pomoci

Liga proti reumatizmu-Klub Kĺbik pomáha pacientom, hlavne najmladšej generácií ľudí s reumatickými ochoreniami. Spolupracuje s NÚRCH Piešťany, kde má svoje sídlo, ale aj s inými pobočkami a klubmi LPRe SR. Organizuje osvetu o reumatických ochoreniach a o prevencii nežiaducich dôsledkov reumatických chorôb. Podporuje zdravé pohybové aktivity a o.i. aj trénovanie jemnej motoriky u pacientov s postihnutím rúk. V NÚRCH-u sú hospitalizovaní pacienti s ochoreniami pohybového aparátu. Tvorením, maľovaním, kreslením sa potešia a zároveň si precvičujú jemnú motoriku. Aspoň na chvíľu sa pri tvorbe odpútajú od bolesti a zároveň potešia obdarovaných. Tieto aktivity majú aj silný socializačný dopad, lebo pacienti sa tvorení stretávajú a rozprávajú. Spoločne zdieľajú svoje starosti s reumou, ale sú si navzájom aj oporou a radcami. Tvorivé dielne a malé ručné práce sú pre nich užitočne stráveným voľným časom. Svojimi výtvormi skrášlia okolie v nemocnici, alebo sa nimi potešia navzájom. Pridanou hodnotou projektu Reťazenie dobra je to, že výsledky tvorivej aktivity hospitalizovaných pacientov, ktoré im zvýšia, potešia alebo pomôžu v charite alebo na novorodeneckých oddeleniach. Tu urobia ďalšiu radosť alebo poslúžia - zahrejú znevýhodnených, sociálne odkázaných alebo čerstvo narodené aj predčasne narodené detičky. Takto sa napĺňa hlavný cieľ pomoci a tzv. Reťazenia dobra, ako to nazvala predsedníčka LPRe SR Jana Dobšovičová Černáková. Najskôr si pomôžu sami sebe a potom ešte ich výtvory pomáhajú inde. Nie je nad dobrý pocit, keď sa podarí urobiť radosť alebo pomôcť inému človeku. Síce sa podelia s inými, ale o to viac sa cítia obohatení dobrým pocitom.

Mohlo by sa
vám páčiť

Charitatívny projekt Onkomamky

Projekt na podporu edukácie, pohybu zdravej stravy nielen pre onkologických pacientov.

Dočítať sa viac

1 hlas

Beh za zdravie

Beh za zdravie je charitatívne bežecké podujatie. Účelom projektu je vyzbierať peniaze chorým alebo hendikepovaným deťom, rodinám, alebo organizáciám, ktoré našu pomoc potrebujú.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt