Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Physio Canis- miesto, kde sa stretávajú deti, psy a priroda

Informácie o spracovaní osobných údajov

Physio Canis- miesto, kde sa stretávajú deti, psy a priroda

Physio Canis je moderné terapeutické centrum pri Žiline. Je určené deťom s rôznymi diagnózami, ktoré potrebujú rehabilitovať. Sme unikátni prepojením fyzioterapie a canisterapie.

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Prostriedky budú použité na nákup externého automatického defibrilátora pre deti AED

Defibrilátor AED pre deti v PHYSIO CANIS Žilina

Physio Canis je unikátne terapeutické centrum v Žiline, ktoré prepája fyzioterapiu, psychológiu a animoterapiu. Zvieratá sú súčasťou rehabilitácie detí s ťažkými diagnózami. Sú ich motiváciou, sprievodcom, ich kamarátmi. Pohľad psov a ich prítomnosť vplýva pozitívne na neurohumorálnu sústavu dieťaťa pri cvičení. Physio Canis bude prvým zdravotníckym zariadením, kde je terapeutické zviera denne súčasťou rehabilitácie detí vo veku od niekoľko mesiacov do 15 rokov. V rámci spoločenskej zodpovednosti vybavujeme naše pracoviská život zachraňujúcimi prístrojmi. Jedným zo základných je externý defibrilátor pre deti a dospelých. Denne vo Physio Canis poskytujeme 25 terapeutických jednotiek. V starostlivosti máme 150 rodín z viacerých krajín. Stretávame sa najmä s deťmi, ktoré vyžadujú individuálny a veľmi špecifický prístup. S deťmi, ktoré z rôznych príčin neakceptujú bežné cvičenia, bežný prístup terapeuta. Deti, ktorých zdravotný stav vyžaduje nepretržitý monitoring saturácie dýchania, odsávanie, či sledovanie epi záchvatov. Rodičia sú často súčasťou nášho tímu aj počas cvičení ako zdravotný dohľad. Pre tieto deti sme vytvorili aj bezbariérové bezpečné bývanie, len pár krokov od terapeutických miestností. Stretávame sa denne so stavmi, ktoré môžeme nazvať život ohrozujúce. U detí je to najmä v spojení s farmakorezistentnými epilepsiami. U rodičov detí sú to najmä stavy totálneho vyčerpania. Chceme byť stopercentne pripravení. Budeme radi, ak Physio Canis bude miestom na mape, kde bude k dispozícii AED prístroj na odbornú asistovanú bezokladnú pomoc pri kolapsoch. AED prístroje už zachránili mnoho životov. Keby mal vo Physio Canis prístroj zachrániť len jeden - má to obrovský význam. To, že bude na stene v terapeutickom priestore vo PhysioCanis, dodá pocit istoty rodičom, aj nám špecialistom. Skúsme spolu podporiť dobrú vec pre všetkých, skúsme vyzbierať financie na nákup AED externého defibrilátora.

Mohlo by sa
vám páčiť

Podpora rodičov po strate dieťatka

Tvoríme sieť podpory pre tých, ktorí prišli o svoje dieťatko v období tehotenstva, počas pôrodu či krátko po ňom.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Aby druhí mohli žiť- Podpora rodín s diagnózou Bdelá kóma

Platforma pre pomoc dotknutým rodinám diagnózou bdelá kóma.

Dočítať sa viac

1 hlas

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt