Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: NEPOČUJEM! Vidíš to?

Informácie o spracovaní osobných údajov

NEPOČUJEM! Vidíš to?

Zaškolíme deti s poruchou sluchu pred letom na doprav.ihrisku o pravidlách cestnej premávky, o prvej pomoci, rozdáme reflex.vesty s označením NEPOČUJEM. Zvýšme bezpečie na cestách!

1 hlas

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

prenájom priestorov, výroba refl.viest, kurz prvej pomoci

BEZPEČNOSŤ DETÍ S PORUCHOU SLUCHU NA CESTÁCH

Sluchové postihnutie je na prvý pohľad nenápadným, neviditeľným znevýhodnením. Deti a dospelí pri ňom prichádzajú o najdôležitejší zmysel, ktorý chráni ich bezpečnosť nielen v premávke. Pohyb a vnímanie priestoru, orientácia sú pre ne sťažené. Naším cieľom je zviditeľniť sluchové postihnutie účastníkov cestnej premávky, zvýšiť zručnosti detí v správaní sa v dopravných situáciách, získať zručnosti v poskytovaní prvej pomoci.Projekt má viaceré časti: 1. Výroba reflexných viest s nápisom NEPOČUJEM pre deti, teenegerov, (prípadne dospelých) s poruchou sluchu Na vestách sa bude nachádzať symbol pre sluch. postihnutie – prečiarknuté UCHO. Tieto vesty odovzdáme rodinám zahláseným do projektu: NEPOČUJEM! Vidíš to? Dopravná bezpečnosť SP detí, v spolupráci s Audiocentrom Kramáre, kde majú zoznam všetkých detí so sluch. postihnutím a na nastaveniach prístrojčekov dostanú refl.vestu podľa veľkosti dieťaťa. 2. Organizácia vzdelávacieho dňa pre rodiny s deťmi s poruchou sluchu na dopravnom ihrisku RM Jet v Trnave. Tu by mali deti možnosť s vyškolenými lektormi prejsť pravidlá bezpečnosti ako účastníci cest. premávky, v spolupráci s Červeným krížom by zažili kurz prvej pomoci. Počas dopravnej výchovy detí by rodičia mohli taktiež prejsť kurzom prvej pomoci: ako poskytnúť pomoc dieťaťu. Naše združenie má celoslovenskú pôsobnosť, nakoľko rodiny sú roztrúsené po celom Slovensku a naše podujatia aj vďaka spolupráci s OZ Uškové deti z východu pokrýva naozaj celé SVK. Náš projekt je síce cielený na znevýhodnenú skupinu ľudí, je však prínosný pre celú spoločnosť a ich bezpečnosť. Dieťa so SP je viditeľne označené, a tak vodič môže lepšie predvídať jeho správanie a zároveň, ak naučíme deti bezpečne sa správať na cestách, vyhneme sa kolíznym situáciám.

Mohlo by sa
vám páčiť

ŠK JUVENTA Bratislava - Lepšie tréningové podmienky

Športový klub JUVENTA Bratislava zabezpečuje športovú prípravu detí a mládeže v oblasti modernej gymnastiky a tanca v súťažnej forme na najvyššej úrovni.

Dočítať sa viac

955 hlasov

Kurucké Vavrišovo 2024

Rekonštrukcia kurucko-labanskej Bitky pri Vavrišove z augusta 1709 formou living history.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt