Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Fifi a kamarati o.z.

Informácie o spracovaní osobných údajov

Fifi a kamarati o.z.

Cieľom projektu je zlepšenie zdravotného stavu filipka aplikáciou kmeňových buniek

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Kmeňové bunky

Filipko chce lepši život

Filipko je 4 ročný chlapček, ktorý má od narodenia problémy. Už ako bábätko mal problém s bolesťami bruska a 7 deň ako sa narodil a prišli sme domov z nemocnice začal mat problém s vylučovaním. Filipko prakticky nekakal sám až do svojich 4 rokov a keď sa už vykakal bolo to s veľkými problemami. Nebol deň kedy by sme neriešili prečo nekaka no stále nás ubezpečovali že to prejde. Filipko vystriedal niekoľko prehanadiel, zmenu jedálnička s veľkým množstvom vlakniny. Ako 2 ročný začal navštevovať jasličky a tu sa to začalo zhoršovať. Začal bývať často chorý, krv v stolici , zápaly hrdla, rôzne hnisave vyrazky no žiaľ nikto to neriešil. Za ten čas sme prešli všetky ambulancie od gastra, imuno, psychológ, metabolické vyšetrenie, genetika. Stále sa to zhorsovalo až sme napokon skončili s obštrukciou čreva na jis. Žiaľ ak by sme nenaliehali aby filipkovi urobili rongen nikdy by sme sa nedozvedeli že má stolicu až v tenkom čreva. To čo nasledovalo potom nikomu neprajeme. Filipkovi museli v priebehu 18 dni podať skoro 30 klistirov aby sa stolica dostala von. Problem nastal že od toho momentu už vlastne nekakal vôbec sam. Filipkovi sa vytvorila hlienova zátka ktorú dostal z baktérie v škôlke. Pankreas prestal vytvárať enzýmy a tak sa mu nevstrebavali žiadne tuky a Filipko len chudol až prestal chodiť. Neskôr Filipko fungoval len na fenolaxovych cipkov. Trvalo to pol roka kým sme sa nezačali zaujímať či by mu pomohlo. Lekári nám nevedeli povedať čo by jeho stav mohlo spôsobovať. Podozrenie len mali na atypicku cystickú fibrozu a tak sme zahájili symptomaticku liečbu a Filipko vďaka nej začal 4,5 roka konečne kakat pravidelne. Tu sa však problém nekončí keďže Filipko s prestal vyvíjať- rast a priberať a mentálne sa tiež zabrzdil. Okrem toho mu na kolonoskopii zistili niekoľko prekonaných zápalov a maloabsorcny syndróm. Dozvedeli sme sa však že by mu mohli pomôcť kmeňové bunky ktoré sú však finančne drahé. Jedna aplikácia stojí 3500 euro a ďalšie 2500. Filipko potrebuje tento rok minimálne 3 až 4 keďže jeho telo bolo baktériami a vírusmi dosť poznačené. Filipko nevládze ako jeho rovesníci a musel sa učiť všetko od znova.

Mohlo by sa
vám páčiť

Pod krídlami Dominiky

Sme nezisková organizácia ktorá pomáha rodinám s detským onkologickým pacientom.

Dočítať sa viac

8 hlasov

Vymydli si hračku

Každým minutým eurom daruješ Kubkovi 1 minútu v hyperbarickej komore, ktorá pomáha stabilizovať jeho stav.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt