Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: detský kútik pre deti s poruchou autistického spektra

Informácie o spracovaní osobných údajov

detský kútik pre deti s poruchou autistického spektra

Keďže detský kútik je v štádiu rekonštrukcie a sú spojené s ním veľké finančné výdavky rozhodli sme sa poprosiť nadáciu o pomoc.

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

elektrické rozvody,podlahy/koberce, záchody/umývadlá/obklad

detský kútik pre deti s poruchou autistického spektra

Ahojte, som predseda OZ AutiKids a spoluzakladateľka detského kútika AutiPark v Topoľčanoch. Na základe ťažkej životnej skúsenosti že aj náš synček trpí poruchou autizmu sme sa rozhodli pre tento krásny projekt ako pomôcť druhým chorým detičkám a to otvorením detského kútika pre deti s poruchou autistického spektra a detičky s iným postihnutím. Veľa krát sú tieto detičky odsúvané do úzadia a netolerované spoločnosťou. Preto im chceme vytvoriť priestor kde sa budú cítiť bezpečne a nebudú nikým osočované pre svoju inakosť. Môžu sa zahrať s hračkami podľa svojho záujmu, spoznať nových priateľov a viac sa adaptovať medzi ľudí. Detský kútik chceme povzniesť aj na terapeutickú úroveň preto aktuálne už máme u nás v AutiPark zabehnutú hyperbarickú (kyslikovú) komoru ktorá má veľmi priaznivé účinky na celkový zdravotný stav človeka. Zo získaných finančných prostriedkov chceme zariadiť SNOEZELEN miestnosť kde sa bude vykonávať veľmi účinná terapia pomocou svetelných a zvukových prvkov. Ďalej by sme chceli v detskom kútiku uskutočňovať prednášky odborníkov ktorí môžu dať rodičom nápomocné rady, skúsenosti ako najviac rozvíjať osobnosť chorého dieťatka. Kedže v tomto meste Topoľčany sa žiaden projekt tohto charakteru nenachádza bolo by to veľkým prínosom pre spoločnosť a rodičia týchto chorých detičiek by nemuseli cestovať na rôzne terapie do ďalekých miest. Keby zostali finančné prostriedky nazvyš boli by darované na terapie rodičom chorých detičiek ktorých by sme vylosovali v našej facebookovej skupine AutiPark.

Mohlo by sa
vám páčiť

Letné tábory pre onkologicky a kardiologicky liečené deti

Tábor plný úsmevov a nádeje pre onkologicky, kardiologicky liečené deti. Medzi prírodou a priateľmi objavujú radosť a silu. Spolu tvoria nezabudnuteľné chvíle plné zábavy a podpory

Dočítať sa viac

0 hlasov

Plamienok

Sme nezisková organizácia, ktorá je na Slovensku priekopníkom rozvoja starostlivosti, smútkového poradenstva a terapie pre deti a ich rodiny.

Dočítať sa viac

4 hlasy

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt