Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Mestský festival Ľudskosť

Informácie o spracovaní osobných údajov

Mestský festival Ľudskosť

Festival Ľudskosť spája všetkých bez rozdielu (farby pleti, náboženstva, pohlavia, jazyka, sex. orientácie, zdrav. postihnutia, veku alebo iného postavenia) do jednej komunity.

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

vystúpenie umelcov

Mestský festival Ľudskosť

Platforme Ľudskosť sa v auguste 2023 podarilo zorganizovať vo Zvolene prvý ročník jedinečného Mestského festivalu Ľudskosť, ktorý získal mimoriadne ocenenie „Srdce na dlani“ v BBSK za dobrovoľnícky projekt roka a postúpil do národného kola. Mestský festival Ľudskosť nás všetkých bez rozdielu (farby pleti, náboženstva, pohlavia, jazyka, sexuálnej orientácie, zdravotného postihnutia, veku alebo iného postavenia) symbolicky spojil do jednej veľkej ľudskej komunity. Aj tento rok chceme spolu na Festivale Ľudskosť objavovať život v našom meste a krajine. Prostredníctvom kultúrnych aktivít a diskusií budeme zdôrazňovať potrebu kvalitného vzdelávania, dostupného bývania, vyzývať k zlepšeniu podmienok pre zdravotne znevýhodnených ľudí. Budeme sa zaoberať možnosťami mestského rozvoja a hľadať, čo nás spája – napríklad s Banskou Bystricou. Chceme hľadať identitu nás, Slovákov, v diskusii s autorom knihy Postsedliaci Jurajom Buzalkom, prof. Alexandrou Bitušíkovou a Magdou Vášáryovou. Spoločne si užijeme koncerty a workshopy v sprievode lokálnych aj zahraničných umelcov. Tento rok sme oslovili napríklad Janu Kirchner, Modré hory, Barboru Botošovú a iných. Opäť vytvoríme priestor pre medzinárodnú kuchyňu spojenú s prípravou a ponukou tradičných jedál zástupcov národov, národností a etník žijúcich na území mesta Zvolen. Zvolenčanom dáme možnosť vypovedať o ich životných starostiach aj radostiach prostredníctvom výstavy fotografií. Usporiadame ekumenickú bohoslužbu tiež cyklojazdu spojenú s prehliadkou historických kúrií v okolí mesta Zvolen a Banská Bystrica. Samozrejme, bohatý sprievodný program čaká opätovne aj na našich malých ľudí – myslíme aj na deti aj tínedžerov. Čakať na nich bude výtvarný salón v sprievode profesionálnych umelcov zo Zvolenskej sedmičky a ich pomocníkov z iných krajín, vystúpenie Divadla Zeljenka, inkluzívne aktivity a enviroaktivity.

Mohlo by sa
vám páčiť

"Aby nikto nezmokol!"

Občianske združenie Topľanská Lúčka chce týmto projektom získať finančnú podporu na prestrešenie novovybudovaného amfiteátra a letného kina PARK- Príjemná atmosféra rodinného krbu.

Dočítať sa viac

0 hlasov

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt