Hlasujte a pomôžte vyhrať Vášmu srdcu blízkemu projektu!

Hlasujem za: Pomoc pre Sofinku a Alexa

Informácie o spracovaní osobných údajov

Pomoc pre Sofinku a Alexa

Pomoc by som pouzila na rehabilitácie pre moje dvojčatka

0 hlasov

Zdielať projekt

Použitie prostriedkov:

Na rehabilitácie a náklady s tým spojené

Pomoc pre Sofinku a Alexa

Dobrý deň prajem, v prvom rade sa Vám chcem predstaviť. Volám sa Vladimíra a som mamou predčasne narodených dvojičiek Sofinky a Alexka. Moje zlatíčka, boli vytúžené detičky, ktoré sú napokon z umelého oplodnenia. S partnerom sme túžili po rodine a dieťatku. Jedného dňa na preventívnej prehliadke u gynekológa mi zistili vážne zdravotné problémy a stala som sa onkologickou pacientkov. Nedarilo sa mi otehotnieť prirodzenou cestou, pretom sme sa spoločne rozhodli podstúpiť umelé oplodnenie, ktoré sa podarilo na prvý krát a čakali sme rovno dvojčatka. Boli sme strasne šťastní, že sa to podarilo, ale bala som sa ako to všetko zvladneme. Mojím najväčším problémom bolo, ako rozdelím obod detičkam rovnako lásku. To som ani v najhoršom sne nevedela čo sa môže stať. Celé tehotenstvo prebiehalo úplne v poriadku až na jeden deň kedy nastali komplikácie a detičky museli ísť akútne vonku, museli sme ukončiť tehotenstvo. Narodili sa  v 31.týždni. Môj a život mojích detí bol ohrození, pretože mi tlačili na pečeň a hrozilo prasknutie, vykrvácanie. Stále som si nepripušťala, aby sa mohlo niečo stať ,aby mohli nastať nejaké komplikácie. Kedže sa deti narodili predčasne, boli umiestnené v inkubátore, boli 4 dni na umelej pľúcnej ventilácii, darilo sa im a veľmi sme sa z toho tešili. Svet sa mi prvý krát zrútil, keď mi lekarka oznámila, že Sofinka ma pseudocystu na mozočku a budeme s ňou musieť rehabilitovať, pretože bude mať nejaký postih. Alexko mal zakrvácanie, ale nič vážne, mysleli sme si že bude v poriadku. V nemocnici sme strávili 5 týždňov a po príchode domov sme začali pravidelne cvičiť doma a chodila k nám terapeutka. Keď mali deti 5mesiacov, prišla pre mňa ďalšia obrovská rana. V schranke som si našla anonymný list, v ktorom sa písalo, že môj partner, otec mojích deti ma podvádza. V tej chvíli sa mi zrútil celý svet. Od tej chvíle som na deti ostala sama, s ktorými mi pomáhajú mojí rodičia. Za to im nesmierne ďakujem a sú pre mňa všetko. S deťmi neustale rehabitujeme, navštevujeme súkromné rehabilitačné zariadenia.

Pomoc pre Sofinku a Alexa

Sofinka a Alexko uz maju 8rokov,diagnozu DMO a ine pridružené diagnozy. Alex nosí okuliarky - 7, Sofia +2. Alex 4nožkuje, postaví sa pri opore, no sám nechodí. Pekne rozpráva, číta, ale trápime sa s písaním, bohužiaľ sme zistili , že sa začali v jeho správaní objavovať známky autistického správania. Sofinka, sama ani len nesedí, pada jej hlavička, má slabé svaliky na krku a chrbátiku, nerozpráva, už ani mama, baba, daj, ham. Je veľmi snažive dievčatko, ktoré všetko rozumie. Tým , že nedrží hlavičku a má ju často dole, tak slintá. Potrebuje zvýšenú hygienu a obaja neustálu, odbornú rehabilitáciu, ktorá je finančne náročná, preto som sa rozhodla obrátiť s pomocou na Vás. Velmi pekne ďakujem. Prajem pekný deň. S pozdravom Hirkova

Mohlo by sa
vám páčiť

OZ Tomáško 2018

Nášmu 5 ročnému predčasne narodenému synčekovi Tomáškovi s hlavnými diagnózami DMO spastická kvadruparéza by sme chceli kúpiť odľahčený, skladací vozík

Dočítať sa viac

0 hlasov

Tábor pre deti s autizmom

V meste Ružomberok chcem zorganizovať prímestský tábor pre deti s autizmom počas letných prázdnin,

Dočítať sa viac

0 hlasov

Zapojte sa aj vy s vašim projektom

Je jedno, či potrebujete zafinancovať kúpu invalidného vozíku, pomôcť kamarátovi po vážnom úraze alebo podať pomocnú ruku rodine, ktorej povodeň zobrala strechu nad hlavou. Sme tu pre všetkých, ktorí chcú pomáhať. Zo skúseností vieme, že keď je za kampaňou poctivá práca a veľké srdce, tak si to potenciálni darcovia všimnú.

V Dobročinných výzvach rozpoviete svoj príbeh, uvediete sumu, ktorú potrebujete získať a konkrétny plán, na čo peniaze využijete. Kampaň je vždy časovo ohraničená, ale u nás na ňu máte až tri mesiace.

Registrovať projekt